Zamów kurs


To kurs pokazujący jak czerpać z historii mody – gdzie szukać źródeł i jak radzić sobie z nimi, jak je interpretować. Zajęcia nie są wielogodzinnym, nużącym wykładem z historii mody XX wieku, ale mają w znacznej części charakter warsztatowy. Ich celem bowiem jest wskazanie Uczestnikom narzędzi, by mogli w samodzielny sposób korzystać z zasobów jakie daje historia mody minionego wieku.Czego możesz się dowidzieć i co zyskujesz?


Czym jest historia mody, skąd czerpać o niej wiedzę, gdzie ich szukać wiarygodnych źródeł i jak je interpretować.

Jak dostrzec to, czego nie widać na pierwszy rzut oka, jakie zadawać pytania, by do tego dotrzeć i poznać „alternatywne” historie mody.

Jak patrzeć nie tylko na zdjęcia, ale i na zachowane ubiory z ubiegłego wieku.

Co naprawdę znaczy zwrot mówiący, że „moda się powtarza”

W trakcie kursu Uczestnicy będą mieli okazję pracować z ubiorami z kolekcje prowadzącego.

Zajęcia będą miały formę warsztatową – będzie część teoretyczna jednak przede wszystkim dyskusja, praca nad zadanymi projektami badawczymi z historii mody. Przerwa między weekendowa będzie czasem na przeprowadzenie własnego badania na wybrany temat. Kurs zakończy podsumowanie badanych projektów oraz wręczenie certyfikatów potwierdzających nabyte umiejętności i wiedzę.


Dla kogo?
projektantów, dziennikarzy mody, stylistów, trendseterów, konstruktorów, krawców, dla innych osób związanych z branżą mody,  miłośników mody

Osoba prowadząca:  PIOTR SZARADOWSKITERMIN:  22, 23  i  29, 30 LIPIEC  (sobota, niedziela)


CYKL  4 spotkań / 20 h lekcyjnych


GODZINY:  9:00 - 13:30  z przerwą na kawę 11:15 - 12:00

 
700.00 ZŁ / kurs

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu