Zamów kurs


Skąd i dlaczego pojawił się “trend na trendy” i jak wpływa na rzeczywistość rynku mody? Jak obserwować i rozumieć trendy oraz wdrażać wiedzę o przyszłości do swojej praktyki projektowej? Podczas kursu poznasz historyczne, kulturowo-społeczne i ekonomiczne podłoże wiedzy o trendach oraz nauczysz się wyodrębniać i analizować tendencje w skali makro- (o globalnym, społecznym charakterze) jak i mikro (lokalne, wyrażone w języku mody). Dowiesz się, jak stosować wiedzę o trendach w praktyce i posługiwać językiem wizualnym, niezbędnym w procesie komunikacji z klientem / odbiorcą twoich projektów.


Co zyskujesz?

Ugruntowaną wiedzę o trendach (genezie pojęcia, dynamice, rozwoju) o wszechstronnym zastosowaniu;
Konkretne i niezbędne w pracy projektanta/twórcy mody narzędzia pracy z trendami (mapy trendów, scenariusze przyszłości, analiza kulturowa, różne metody researchu i tworzenia moodboardów);
Umiejętność posługiwania się językiem wizualnym w komunikacji z klientem / odbiorcą twoich projektów;
Świadomość społeczno-kulturowych mechanizmów zmiany;
Umiejętność analizy, obserwacji i przewidywania trendów.

Dla kogo?

Dla wszystkich, którzy modę tworzą (projektantów, konstruktorów, stylistów) jak i ją komunikują (dziennikarzy, blogerów, animatorów, specjalistów od marketingu i PR), chcących rozszerzyć i uporządkować swoją wiedzę o trendach. Oraz dla wszystkich zainteresowanych planowaniem własnej drogi zawodowej i chcących świadomie uczestniczyć w rynku mody.

Zajęcia będę miały charakter praktyczno-teoretyczny, wraz z analizą trendów w oparciu o wybrane zagadnienia i zastosowaniem pakietu narzędzi analitycznych, badawczych i wizualnych.

Osoba prowadząca: AGATA KIEDROWICZTERMIN I:  1  i  15  LIPIEC  (sobota)


TERMIN II:  4  i  25  SIERPIEŃ (sobota)

CYKL  2 spotkań / 16 h lekcyjnych

GODZINY:  9:00-16:00 z przerwą na lunch 12:00-13:00
560.00 ZŁ / 0

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu