Zamów kurs


Kurs ten dedykujemy osobom, które pragną poznać tajniki tworzenia konstrukcji odzieży ciężkiej oraz samodzielnie stworzyć konstrukcję żakietu bądź płaszcza. W ramach zajęć uczestnicy nauczą się wykreślania konstrukcji, modelowania odzieży oraz technik opracowywania trudniejszych elementów takich jak rękawy żakietowe, wyłogi  i kołnierz, kieszenie.
Jest to kurs skierowany do osób, które ukończyły Kurs Konstrukcji Odzieży Damskiej na poziomie I lub II oraz dla osób posiadających już doświadczenie  z zakresu konstrukcji odzieży damskiej.


Wymagania wstępne: ukończony kurs I lub II stopnia lub doświadczenie z zakresu konstrukcji odzieży.

Program kursu: 

  • Wprowadzenie do konstrukcji odzieży ciężkiej: poznasz technologiczne sposoby opracowywania modeli odzieży ciężkiej

  • Wykreślanie konstrukcji: samodzielnie przygotujesz siatkę konstrukcyjną oraz rysunki form bazowych do wykonania żakietu damskiego lub płaszcza. Możesz skorzystać z własnych wymiarów lub rozmiaru konfekcyjnego

  • Modelowanie I: dokonasz modelowania żakietu klasycznego z wyłogiem oraz opracujesz komplet szablonów: części wierzchnich, elementów klejonych oraz pomocniczych, nauczysz się modelować szablony  na elementy z podszewki.

  • Modelowanie II: dokonasz modelowania różnego typów rękawów typowych dla odzieży wierzchniej oraz kołnierzy i wyłogów

  • Przeszycie i wykończenie: dowiesz się jak w trakcie przeszyć próbnych sprawdzić czy stworzona forma leży prawidłowo oraz następnie czy projekt jest zgodny z oczekiwaniami, w jaki sposób nanieść na niego korekty i wykonać bardziej zaawansowane elementy wykończeniowe

  • W trakcie szycia zapoznasz się z różnymi technicznymi sposobami wzmacniania i wykańczania żakietu/płaszcza bardzo ważnymi dla odzieży typu ciężkiego.


Osoba prowadząca: ANNA JONIAKTERMIN: 28 SIERPIEŃ - 01 WRZESIEŃ


CZAS TRWANIA KURSU: 1 tydzień / 5 spotkań pon. - pt. (40h lekc.)

GODZINY:  9:00-16:00 z przerwą na lunch 12:00-13:00

W cenie kursu zapewniamy wszystkie materiały do pracy (w tym tkaniny)
1200.00 ZŁ / kurs

Formularz zapisu na kurs:

 W celu zapisania się na kurs prosimy o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu