Aktualności

Ostatnie posty

News Image

WAKACYJNE KURSY W FORMIE

  • przez Szkoła Forma
  • 19 czerwca 2017

 

ROZPOCZYNAMY ZAPISY NA WAKACYJNE KURSY W FORMIE!

Wakacyjna oferta kursów w naszej szkole to wyjątkowa okazja do zdobycia bardzo obszernej wiedzy w krótkim czasie. Kursy Wakacyjne to cykl zajęć skondensowanych, które umożliwiają zdobycie kompetencji z zakresu szycia, konstrukcji, rysunku żurnalowego oraz poszerzyć wiedzę o takie dziedziny jak historia mody, trendy w modzie czy budowanie tożsamości i strategii marki. Zajęcia odbywają się codziennie po 8 godzin lekcyjnych lub w weekendy dzięki czemu uczestnicy są w stanie odbyć wymaganą liczbę godzin w danym kursie. Zaletą wakacyjnych kursów jest możliwość ukończeniu kilku pełnych kursów w bardzo krótkim czasie, a skondensowany cykl pozwala łatwej skorzystać z tej formy kursu osobom z poza Poznania. Więcej o ofercie wakacyjnej znajdziesz TUTAJ.

News Image

Konstruktywne spotkanie #7

  • przez Szkoła Forma
  • 17 maja 2017

MODA DLA MAM. OD PROJEKTU DO PRODUKTU

TERMIN: 24 maja 2017 r.

Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy zapraszamy na spotkanie ze współzałożycielką marki koszulove.com, która projektuje i szyje ubrania dla mam karmiących i w ciąży. Anna Matuszczak podzieli się z nami doświadczeniem w tworzeniu produktu, który odnosi sukces na rynku 🙂

KONSTRUKTYWNY TEMAT

W jaki sposób powstają Twoje produkty? Czy odpowiadają na zapotrzebowanie, jakie jest na rynku? A może kreują to zapotrzebowanie? Czy odnoszą taki sukces, jak byś tego chciał(a)?

Zapraszamy na najbliższą edycję cyklu #KonstruktywneSpotkania, w trakcie której:
– przedstawimy case study wprowadzania kolekcji marki koszulove skierowanej do mam karmiących i w ciąży
– opowiemy o profilowaniu, zawężaniu i niszowości jako metodzie na odniesienie sukcesu rynkowego;
– podkreślimy znaczenie znajomości grupy docelowej i podpowiemy Ci, jak się z nią komunikować;
– opowiemy o zwinnym i iteracyjnym projektowaniu produktu.

Przyjdź, jeśli…
Jesteś projektantem i chcesz zaistnieć na rynku.
Prowadzisz firmę odzieżową i aktywnie szukasz odbiorców Twoich produktów.
Szyjesz hobbystycznie, ludzie kochają Twoje ubrania a Ty myślisz o tym, aby stworzyć markę ubrań.

KONSTRUKTYWNY GOŚĆ

Anna Matuszczak – współzałożycielka marki koszulove.com, marketing i PR manager sklepu internetowego koszulove.com, autorka bloga karmieswobodnie. Od 10 lat zajmuje się reklamą, e-marketingiem, PR-em. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu PR i zarządzania projektem.

 

Zapraszamy –> Zapisz się!

KONSTRUKTYWNE SPOTKANIA

Cykl wydarzeń organizowanych przez FORMA Poznańska Szkoła Konstrukcji Ubioru, których celem organizowanych przez nas spotkań jest dzielenie się wiedzą, wymiana modowych doświadczeń, nawiązywanie inspirujących znajomości oraz kreatywne spędzenie wolnego czasu 🙂

FORMA to nie tylko szkoła oferująca profesjonalne kursy szycia i konstrukcji odzieży, ale przede wszystkim miejsce inspiracji, gdzie spotykają się osoby, dla których moda to prawdziwa życiowa pasja.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny!

News Image

Konstruktywne spotkanie #6

  • przez Szkoła Forma
  • 13 kwietnia 2017

DOKŁADNIE 22 MARCA ODBYŁO SIĘ 6 KONSTRUKTYWNE SPOTKANIE!

Gościem specjalnym był Pan Piotr Szaradowski- Doktor nauk humanistycznych (historia sztuki). Kurator wystaw i współautor scenariuszy wystaw poświęconych modzie XX wieku. Autor książki „Francja elegancja. Z historii haute couture” (2016). Podczas spotkania, nasz gość opowiedział o wzajemnych relacjach ciała i ubioru. Choć wydaje się, że przede wszystkim ubiór powinien służyć ciału, to rzeczywistość nie potwierdza tego myślenia. Spotkanie było okazją do porównania ubiorów, które w odmienny w sposób kształtują kobiece ciało. Można było dowiedzieć się jak na przestrzeni czasów zmieniało się podejście projektantów do kwestii formowania kształtu ciała ubiorem oraz jaki wpływ na owe podejście miał rozwój technologii i mody. Było to pewnego rodzaju scharakteryzowanie nurtów w sztuce projektowania odzieży damskiej w kontekście formy i dostępnych środków do jej osiągnięcia.

Nasz gość omawiał poszczególne kwestie na przykładzie przyniesionych przez siebie ubiorów, wybranych na tę okazję ze swojej kolekcji.

Relacja ze spotkania na naszym FB

News Image

Finał konkursu KOSZULOVE

  • przez Szkoła Forma
  • 1 marca 2017

9 MARCA SPOTYKAMY SIĘ NA PODSUMOWANIU!

4 miesiące pracy, 6 projektantek. Zrobiłyśmy to!
Konkurs „Koszulove dla mam”, który organizowaliśmy wspólnie z koszulove.com oficjalnie się zakończył.
Już 9 marca  spotkamy się na finałowym pokazie nagrodzonych projektów  w Centrum Kreatywnego Rozwoju Family Cafe bedzie dożo niespodzinej i nagród !   – więcej w wydarzeniu na FB
Zachęcamy do obejrzenia filmików o naszym konkursowym temacie w krótkich rozmowach z osobami zaangażowanymi w projekt na stornie FB KOSZULOVE.COM
Projektowanie idealnych ubrań dla mam to prawdziwe wyzwanie!